21334

 • Isı Pompası nedir ?

  Yüksek sıcaklıklardan aldığı enerjiyi daha düşük sıcaklığa, düşük sıcaklıklardan aldığı ısı enerjisini ise daha yüksek sıcaklıklara aktarma işlemini uygulayan cihazlardır.

 • Isı Pompası ne işe yarar ?

  Isı pompası yaz aylarında ortamı soğutmak için kullanılırken kış aylarında da sıcaklığı yükseltmek için kullanılan sistemdir. Bir örnek vermek gerekirse klima bu konuda en iyi ısı pompası örneğidir. Soğutma maksadıyla belli bir bölgeyi çevresel sıcaklıkların daha altında tutmak için kullanılır. Ayrıca klima çalıştığı yerdeki ısı enerjisini alarak ısının daha yüksek olduğu dışarıya atar. Kısacası içerideki ısıyı dışarıya pompalar. Buzdolabı da soğutma işlemini ısı pompası sayesinde gerçekleştirmektedir. Isı pompasının asli görevi enerjiyi transfer etmektir. Elektrik enerjisi sağlayan ısıtıcılara oranla daha düşük enerji ile daha yüksek seviyede ısı sağladıkları için tercih edilme alanları oldukça geniştir.

 • Isı Pompalarının avantajları nelerdir ?

  Bedelsiz enerjiye ücretsiz erişim
  Petrol ve gaz gibi fosil yakıtların fiyatları her geçen gün artmaktadır. Fosil yakıtlara olan ihtiyaç kaynakları aştığında fiyat artışı da kaçınılmaz olacaktır. Isı pompalı ısıtma sistemleri bina ve evlerimizi ısıtmak için kolaylıkla uygulanabilir. Fosil yakıtlara olan bağımlılığımız bu yolla büyük oranda azaltılabilirsiniz.

  Sıfır karbondioksit salımı ile çevre dostu
  Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan ısı pompaları doğayı korur ve gelecek nesillere temiz bir gelecek bırakır. Fosil yakıtlar yakarak ısıtma yöntemi büyük oranda kirletici emisyonlara yol açmaktadır. Ortalama bir ailenin müstakil evindeki gaz/petrol bazlı ısıtma yılda yaklaşık 4,000 kg CO2açığa çıkarırken, bu oran gazlı sistemde yıllık 3,000 kg civarıdır. Karbondioksit uzun vadede iklim değişikliğine sebep olan sera etkisinin temel nedenidir.

  Ucuz ısıtma/soğutma maliyetleri
  Isı pompaları için gerekli olan enerji kaynağının %75’i direk olarak doğadan gelmektedir. Bu nedenle diğer yakıtlara oranla ısınma maliyetleri % 80’e varan oranlarda düşmektedir. Cihaz bakım maliyeti yoktur Isı pompaları bakım gerektirmez, sessiz ve tam otomatiktirler. Düzenli kontroller ve baca temizliği gibi işlemlere ihtiyaç duymazlar.

  En güvenli ısınma sistemidir.
  Isı pompaları soğuk ısıtma aracı olduğundan, yangın ve gaz kaçağı gibi riskleri ortadan kaldırır. Isı pompaları bugünün ısıtma sistemleri içersinde en güvenlilerinden biridir

  Mülkünüzün değerini arttırır.
  Isıtma harcamaları bir binanın değerini belirlemede etkilidir. Isı pompalı ısıtma sistemi bulunan evlerin ısınma maliyetleri çok az olduğundan çok daha değerlidir.

  Varolan ısıtma çözümlerine uygulanabilir.
  Isı pompalarımız sadece yeni binalarda değil, modası geçmiş ısıtma sistemlerinin modernizasyonunda da makul seçimdir. Isı pompaları yaşam alanlarınızda varolan fankoil, radyatör, yerden ısıtma sistemlerine mükemmel uyum sağlar.